<- НАЗАД

П’ЯТИЙ МІСЯЦЬ ОСЕНІ. ЧОГО ЧЕКАТИ ФЕРМЕРУ?

Різкі зміни клімату несуть у собі значні негативні наслідки для сільського господарства: відсутність снігового покриву та плюсові значення температур створюють багато додаткових проблем для агровиробників, що не обіцяє нічого доброго для озимих і плодово-ягідних культур. І хоча та ж пшениця перебуває у стані спокою, сформувавши свою основу восени, ризик сильних морозів на голу землю призведе до випадіння зарубіжних культур.  Розвиток шкідників, які не загинули від морозів і хвороб рослин, також стане черговим випробуванням. Та основною загрозою, яка нависла через відсутність снігового покриву, є недостатність вологи. Волога є, але вона тільки в верхньому шарі ґрунту (максимум 25 см), чого недостатньо для озимих. Особливо страждають від нестачі вологи південні регіони – там недобір урожаю озимих може становити до п’ятдесяти відсотків!

Вимірювання вологості ґрунту

Вологість ґрунту має найважливіше значення для сучасного сільського господарства, і її нестача має багато негативних наслідків, таких як зменшення сходів насіння, призупинення росту рослин, обмеження польових робіт, і в результаті це призводить до втрати продуктивності посівів.

На сьогодні все більше аграріїв приходять до висновку, що тільки використання сучасних технологій, як для вимірювання та контролю вологи, так і технології «закриття вологи», може стати в нагоді, особливо коли клімат «дарує» нам несподівані сюрпризи.  Технології у сільському господарстві досить активно розвиваються, і сучасні прилади дають швидкі та точні результати.

Сьогодні на українському ринку з’явилися електроні вимірювачі вологості ґрунту європейського й американського виробництва. Зокрема, моделі Aquaterr M-350 VWC чи Spectrum Fieldscout TDR350 Soil Moisture Meter. Але їхня вартість інколи занадто висока, а сервісна підтримка через ту ж Америку для наших аграріїв становить деяку перепону – як мовну, так і часову.

Проблему відсутності подібних приладів, які б відповідали співвідношенню ціна-якість, помітила та зайнялася її вирішенням компанія «М Систем Технолоджі»

Прилад M-SM1

Першим приладом для вимірювання вологості ґрунту став M-SM1 – досить простий та надійний прилад, який дозволяє максимально точно та швидко вимірювати вологість на глибину до 60 см. Крок вимірювання становить 5 см, завдяки використанню ультразвукових датчиків вимірювання відстані, тобто діапазон вимірювання – 12 різних глибин, що дозволяє використовувати прилад як для визначення запасу продуктивної вологи, так і готовності ґрунту до посівних робіт.

Результати вимірювання миттєво з’являються на екрані приладу, що дозволяє використовувати вимірювач на великих площах. Наприклад, для традиційної технології конверта – вимірювання вологості в 5 місцях на 10-гектарній ділянці.

Прилад M-SM5

Наступною моделлю в лінійці приладів вимірювання вологості ґрунту компанії «М Систем Технолоджі» став прилад M-SM5.

Його основні переваги:

 • вбудований GPS-модуль, завдяки якому дані вимірювання будуть збережені з точними координатами поля вимірювання та часу здійснення заміру;

• GSM-модем дає можливість приладу приєднатись до інтернету та передати заміри на комп’ютер для подальшого аналізу;

• підсилена акумуляторна батарея дає можливість безперебійної роботи до 25 годин на одному заряді.

 Прилад M-SР5

Крім вимірювання вологості ґрунту компанія «М Систем Технолоджі» створила прилад для контролю над вимірюванням ущільнення ґрунту – M-SP5. Цей портативний прилад оснащено сенсорним кольоровим дисплеєм, із вбудованим GPS-модулем для визначення координат точки заміру, GSM-модемом для передачі замірів у особистий кабінет користувача, де він зможе проаналізувати ці виміри, створивши карту інтерполяції замірів. Крок виміру – кожні 2,5 см, а час заряду для безперебійної роботи становить до 40 годин.

Із покупкою приладів M-SM5 та M-SP5 аграрій отримує доступ до веб-платформи, на якій зберігаються дані його замірів. Вони  представлені у вигляді таблиць, графіків та інтерполяційних карт для забезпечення простоти аналізу. Завдяки можливості постійного моніторингу стану своїх полів, накопиченню та аналізу даних, аграрій може приймати виважені рішенні, які обов’язково призведуть до зросту врожайності та зниженню витрат.